Okulary progresywne, czy warto?

image

Okulary korekcyjne progresywne to najwygodniejszy sposób korekcji wad wzroku dla osób
potrzebujących korekcji do dali i do bliży, czyli osób po ok. 40 roku życia… Właściwie dobrane pozwalają codziennie cieszyć się swobodą widzenia na każdą odległość zastępując kilka par oddzielnych okularów.

Czy każdy może się do nich przyzwyczaić ?
Na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń możemy stwierdzić, że zdecydowana większość naszych pacjentów jest z nich bardzo zadowolona..Nie znaczy to, że każdemu je rekomendujemy! Soczewki okularowe progresywne to produkty bardzo złożone technologicznie i technicznie dlatego wymagają precyzji w określaniu ich parametrów.

Tajemnicą sukcesu w ich aplikacji jest :
1.Precyzyjne określenie wady wzroku i dobranie właściwej korekcji okularowej.
Na tym etapie popełnia się najwięcej błędów, gdyż każda niedokładność tj. zbyt silna korekcja /żeby okulary starczyły na dłużej / lub różna tzw. addycja dla oka prawego i lewego powoduje, że widzenie staje się niekomfortowe albo wręcz niemożliwa jest adaptacja do okularów.

2.Wybór odpowiedniej oprawki okularowej i pomiar parametrów konstrukcyjnych oraz montażowych .
Pomiar parametrów oprawy okularowej najszybciej wykonuje się w oparciu o systemy komputerowe w postaci stacjonarnych zestawów pomiarowych bądź z wykorzystaniem ipadów.

Sprzedaż okularów progresywnych bez pomiarów parametrów oprawy okularowej to „ciężki grzech w sztuce przy czym ewentualną pokutę zawsze ponosi pacjent ……”

3.Ostatnim etapem doboru to wybór właściwej konstrukcji progresywnej…
Konstrukcje progresywne występują jako standardowe oraz indywidualne projektowane. Standardowe wymagają spełnienia jednocześnie 5 parametrów konstrukcyjnych i montażowych narzuconych przez projektantów, /np rozstaw źrenic powinien wynosić ok .64-65 mm / przez co znacznie ograniczają możliwości wykorzystania większości opraw okularowych. Konstrukcje indywidualne są rozwiązaniami najlepiej dopasowanymi do potrzeb pacjentów, produkowane są na podstawie w pełni spersonalizowanych 5-7 parametrów uzyskanych w procesie pomiaru oprawy okularowej i ankiety uwzględniającej potrzeby pacjenta w zakresie stref widzenia.

Niestety część zakładów optycznych w tym też większość sieciowych, nie uwzględniają zaleceń projektantów soczewek progresywnych w zakresie możliwości ich stosowania, nie mają nawet urządzeń do pomiaru parametrów opraw okularowych a przy ich sprzedaży kierują się jedynie kryterium ceny zakładając, że użytkownik jakoś się do nich przyzwyczai..
Ceny soczewek progresywnych standardowych to koszt ok. 400-800 zł za komplet indywidualnie projektowanych ok. 1000 zł. i więcej..
Okulary korekcyjne z soczewkami progresywnymi to rewolucja w jakości widzenia, warto żebyś wreszcie zobaczył komfortowo!

Tel 768342382

Specjaliści w doborze okularów progresywnych z gwarancją adaptacji..

kr_cze

PROMOCJE

promocje

Bon upominkowy - najlepszy prezent dla Twoich najbliższych!

kr_cze

OKULISTYKA

Dlaczego badamy pole widzenia


Badanie dna oka to konieczność


Nidek AR 1 A jesteśmy jeszcze dokładniejsi

kr_cze

KILKA SŁÓW O MNIE

o_mnie1

Lekarz okulista Jolanta Woźniak

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie, członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz American Academy of Ophtalmology. więcej

kr_cze

OPTYKA

VISIOOFFICE system centracji i określania parametrów szkieł okularowych


Okulary biurowe


Xperio polaryzacyjne soczewki okularowe przeciwsłoneczne - będziesz zachwycony

kr_cze

KILKA SŁÓW O NAS

o_mnie1 o_mnie2 o_mnie3

Naszą ofertę kierujemy do pacjentów szukających kompleksowej opieki okulistycznej...więcej

Zależy nam żebyś czuł się świetnie w okularach i soczewkach kontaktowych